مادر شدن یکی از مهم ترین ، لذت بخش ترین و متفاوت ترین اتفاقی هست که برای یک زن میتونه بیوفته .

یه زن با شوق و ذوقی بی نظیر نه ماه رو منتظر بچه اش میمونه ، طرز خوابیدن و خورد و خوراک و همه ی چیزای ریز و درشت زندگیش رو به خاطر کودکی که در بطنش داره رشد میکنه کنترل میکنه و تغییر میده. 

ویار اذیتش میکنه ، یه سری چیزها هست که باید تو دوران حاملگی کنارشون بذاره . اضافه وزنی که طبیعیه و

برای زایمان چه طبیعی و چه سزارین ، درد و عذاب فراوونی رو تحمل میکنه .

بعد زایمان بچه داری و این موارد شروع میشه که خیلی مفصله و همه از سختیها و شیرینهاش میدونیم اما ، 

بعد این پروسه ی سخت و طولانی اظهار نظرات افراد مختلف شروع میشه . از ریخت افتادی ، پوستت شل شده ، خیلی چاق شدی ، پیر شدی ، سینه هات افتاده ، چرا انقدر نامرتبی همیشه ؟ ، رژیمت رو شروع کن ، شوهرت چه گناهی کرده که باید این هیکل رو تحمل کنه ، باید بری دکتر پوست ، والا شوهرت حق داره دلش نخواد بیاد خونه

و جمله هایی از این دست که احتمالا همه خیلی فراوون شنیدید . 

اگر هر فرد به این جمله ی کلیشه ای قبل از حرف زدن ، فکر کن باور داشت ، همه چیز خیلی بهتر میشد . 

اینکه شاید من چروک شکمم بعد زایمان رو دوست دارم چون من رو به یاد سختی و شیرینی اون دوران میندازه ، اینکه این یه چیزیه که به خود اون شخص مربوطه . 

خیلی از آقایون شعورش رو دارند و خیلیها شعور این موضوع رو ندارند و بعد از زایمان دائما این حرفا رو به زنشون میزنند . اما کاش بدونند که این چروکها و اضافه وزن و اینها به خاطر تولد فرزند اون هم بوده . هیچ زنی مجبور نیست به خاطر اینها به کسی جواب پس بده . یه زن این همه سختی بکشه و درست وقتی که میخواد از بودن با فرزندش لذت ببره مجبوره به خاطر قضاوت اندامش از طرف اطرافیان، اذیت بشه . 

بیایید درک کنیم و دیگران رو هم به درک کردن دعوت کنیم . این سوالها و حرفای تکراری و آزاردهنده تاثیر خیلی منفی و بدی روی مخاطب میذاره و احتمال افسردگی یا وسواس فکری رو بالا میبره . 

قبل از پرسیدن و زدن هر حرفی از خودتون بپرسید آیا اصلا به شما مربوطه ؟ 

پگاه دانش

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها